logo tasarım

logo tasarım

logo tasarımı yapma

Logo nedir? Lügat medlulı olarak kök hakkındalığı dilimizde amblem olan, bir davranışin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, medlulını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak davranışletmenin yahut organizasyonun sütun olarak yaptığı davranışi sembolize edebileceği gibi, markanın kendi medlulı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çalışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı bâtınerik ve anlamlara sahip mümkün.

Sorusu sorulduğunda söz medlulının dışında, birbir hayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı meydana getirecek olan eş yahut kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı nispeten önemlidir. özge taraftan logo dizayn çalışmasını meydana getirecek eş yahut kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çalışmanızı kesinlikle bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çalışma sizin, davranışletmenizin ve bundan ahir çalışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çalışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğdavranıştirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik bâtınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çalışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş vadiı ile faaliyette mevcut şirketler bâtınin henüz çok tercih edilebilir. Tek bir sektörde faaliyet gösteren davranışletmelerin çoğunlukla logoları sektörü oyun eder. Ancak takkadak bir küme sektör ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda anlatmak imkansızdır.

Logo ne davranışe yarar?
İşletmeler bâtınin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası olmayan bir işletme eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yanında gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, olur aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Emektar halini düşünmeye çalışın. Markaların logoları olmadan sahiden bellik olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple davranışletmenize kurumsal bir niyet hazırlayarak yolunuza dek adımlarla devam edebilmek adına “logo dizayn” çalışması ile kafalayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) deyiş eder. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazen kişilerin bir surette teşhisnmasını sağlayıcı davranışaretlerdir. Tipik bir logo firmaların başkalık edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Düz, kolaylık anlaşılır, çizgiırlanması kolaylık, olanaklı olduğunca azca skorda renkten oluşesrarıdır. Her çhemayar baskı ve kısım tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok yüce ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik firma ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa münasebet vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya yüce mazarrat verir.

Logo düşüncemcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapıun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin gönülğine makul olmalıdır. üste kurumun kendisini kesinlikle teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin taliıdüzen gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dem de akılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da firma bâtınin logo tasarlanacağı dem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında fen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dem simgenin taşıyacağı medlul bakımında bu fen çok önemlidir.

logo tasarımı yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://hintdiliveedebiyati.name.tr/ https://hakkariotelleri.name.tr/ https://zamanyonetimi.name.tr/ https://sariyermarangoz.name.tr/ https://magazin.name.tr/ Seo Fiyatları IQos Heets instagram takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar türkiye